Poranna rutyna pielęgnacyjna kosmetykami profesjonalnymi, czy warto?

Poranna rutyna pielęgnacyjna kosmetykami profesjonalnymi, czy warto?

Posted by

Kiedy budzisz się rano, nie masz ochoty na czasochłonną pielęgnację, więc szybka rutyna, która odświeży i oczyści skórę, jest idealna. Aby jednak efekty były widoczne, warto sięgnąć po produkty profesjonalne. Czym różnią się od tych „zwykłych”? Wyjaśniamy: obecne są w nich duże zawartości składników aktywnych, które są odpowiedzialne za większą skuteczność.

Od czego warto zacząć swoją rutynę? W pierwszej kolejności użyj płynu micelarnego bądź toniku. Możesz nie widzieć sensu w oczyszczaniu skóry rano, ale usunie on nagromadzenie się oleju i bakterii nagromadzonych na skórze przez noc. Dodatkowo, oczyszczanie skóry rano zapewni jej świetlistą, gładką i zdrową skórę.

Następnie użyj kremu nawilżającego i / lub serum w zależności od rodzaju skóry, którą posiadasz. W porannej rutynie lekkie tekstury sprawią, że Twoja skóra poczuje się bardziej komfortowo w ciągu dnia i zapewni, że nie będzie tłusta. Jeśli masz skórkę tłustą lub skłonną do trądziku, możesz użyć kremu kontrolującego olej, który zmniejszy połysk, a jeśli masz suchą skórę, możesz użyć serum nawilżającego pod balsamem, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie bez obciążenia. Jeśli nie lubisz uczucia tłustej powłoki na twarzy możesz sięgnąć po wielopoziomowy krem nawilżający – tego typu produkt znajduję się w ofercie Farmony z serii HYDRA QUEST.

IDEAL PROTECT Regenerujący krem barierowy spf50+
IDEAL PROTECT Regenerujący krem barierowy spf50+
HYDRA QUEST wielopoziomowy krem nawilżający
HYDRA QUEST wielopoziomowy krem nawilżający

Wreszcie, najważniejszym krokiem w porannej rutynie jest zastosowanie SPF (na przykład IDEAL PROTECT, Regenerujący krem barierowy spf50+). Po wszystkich innych produktach do pielęgnacji skóry, zastosuj dobrej jakości szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej na całej twarzy i szyi. Pomoże to chronić Twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym słońca oraz zmarszczkami i przebarwieniami w przyszłości. Następnie można nałożyć makijaż i wyjść z domu mając pewność, że Twoja gładka, błyszcząca skóra jest gotowa na cały dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three × 1 =