Uważaj na to, co je Twoje dziecko!

W domu to rodzice decydują o tym, co je ich dziecko. Poza domem kontrola się kończy. Dzieci są zbyt małe, aby zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre produkty mają zły wpływ na ich zdrowie. Dzieci nie myślą o konsekwencjach takiego odżywiania w przyszłości.

Błędy młodości

Dzieci często sięgają w szkole po słodycze i inne produkty wysoko przetworzone. Być może w wielu szkołach nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat zdrowego odżywiania, jednak pokusy są silniejsze. Istnieje też presja rówieśników. Jeżeli klasowe gwiazdy sięgają po słodycze, batoniki, żelki, to każde dziecko chce im dorównać i wydaje swoje kieszonkowe na te same produkty, aby zaimponować kolegom i koleżankom, aby zyskać ich akceptację. Trzeba też jasno powiedzieć, że takiemu podjadaniu sprzyja fakt, że dziecko jest głodne – być może w ogóle nie zjadło w domu śniadania albo zjadło go zbyt mało. Czy nasza pociecha może zjeść w szkole treściwy posiłek, który nasyci dziecko na kilka godzin?

Obiady w szkole

Wielu rodzicom wydaje się, że sam fakt zapisania dziecko na obiady w szkole jest już załatwieniem problemu. Tak jednak nie jest. Dopiero wybór odpowiedniego cateringu, gdzie układaniem jadłospisu zajmuje się wykwalifikowany dietetyk, jest działaniem prozdrowotnym, które z pewnością zaprocentuje już tu i teraz, a także w przyszłości naszej pociechy. Catering dla szkół musi być pozbawiony szkodliwych substancji. Nie powinien zawierać wiele żywności przetworzonej, sztucznie dosładzanej. Cukier szkodzi. Przeszkolony dietetyk potrafi ułożyć właściwy jadłospis, aby dzieci były nie tylko najedzone, ale też pełne witamin, składników odżywczych. Ich dieta musi być zdrowa i zbilansowana, bogata w witaminy i minerały. Przecież dzieci te ciężko pracują, uczą się, uprawiają sport, a w domu muszą mieć siłę na odrabianie lekcji i zabawy.

Ważne, aby dzieci w szkole były skoncentrowane, aby nic nie przeszkadzało im w procesie zdobywania wiedzy. Catering ułożony przez dietetyka to podstawa. Jest to jedno z działań, które powinno zostać podjęte, jeżeli zależy nam na dobru dzieci. Obiady dla szkół muszą być smaczne i zdrowe!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *