Odżywki i maski silikonowe do włosów kręconych

Mnóstwo osób uważa, że produkty pielęgnacyjne do włosów z dodatkiem silikonu mocno obciążają włosy i wpływają niekorzystnie na ich ogólną kondycję. Jest to mit, którego nie potwierdzi żadna poważna instytucja trychologiczna. Nasz dzisiejszy artykuł potraktuje właśnie o silikonowych maskach i odżywkach do włosów, po które jak się okazuje najczęściej sięgają panie obdarzone pięknymi, bujnymi lokami.

Silikonowa bomba witaminowa odżywi włosy i ochroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Kiedy zagłębisz się w skład większości produktów dedykowanych pielęgnacji włosów kręconych i wysokoporowatych przekonasz się, że prawie w każdym z nich znajduje się mniejsza lub większa ilość silikonu. Niektórym typom włosów bezsilikonowa kuracja po prostu nie służy. Włosy kręcone potrzebują wzmożonej ochrony a niewielka ilość silikonu w składzie pomaga to zapewnić.

Czy to jednak prawda, że silikon obciąża włosy?

Niekoniecznie choć w dużej mierze jest to zależne od jakości stosowanych kosmetyków. Należy pamiętać, że włosy kręcone potrzebują wzmożonej pielęgnacji, co jest równoznaczne z tym, że na produktach ochronnych oszczędzać po prostu nie można. Dobrej jakości maski i odżywki z górnej półki jakościowej sprawią, że włosy nie tylko nie będą ciężkie, ale staną się lekkie, odżywione i mocno nawilżone.

Czym kierować się przy wyborze produktów pielęgnacyjnych do włosów kręconych z silikonem?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego kosmetyku dokładnie zapoznaj się z opiniami na jego temat a także ze składem. Jeśli nie jesteś przekonana co do jego jakości skonsultuj się ze specjalistą. Skład produktu bez trudu znajdziesz w sieci na stronach internetowych producentów lub internetowych drogerii.

W jaki sposób stosować produkty z silikonem?

Najważniejsze jest przestrzeganie zaleceń producenta, który przed dopuszczeniem produktu do sprzedaży zwykle przeprowadza liczne testy dotyczące jego działania. Odżywki i maski z silikonem potrzebują czasu, aby zadziałać. Stosuj je więc tylko wtedy kiedy masz wystarczająco długą chwilę na to, aby poświęcić się pielęgnacji. Po umyciu włosów delikatnym szamponem osusz włosy miękkim ręcznikiem, nałóż na włosy maskę lub odżywkę i pozostaw na kilka a nawet kilkanaście minut na włosach. Po tym czasie dokładnie spłucz głowę letnią wodą, aby domknąć łuskę włosa. Jeśli stosujesz dobre kosmetyki szybko zauważysz, że Twoje bujne włosy prezentują się teraz lepiej niż kiedykolwiek.

Uwaga! Kuracja silikonowa powinna być stosowana regularnie, jednakże nie za często, ponieważ może to spowodować pogorszenie kondycji włosa.’

Brak możliwości komentowania.