Problem z nietrzymaniem moczu? Mamy na to sposób!

Nietrzymanie moczu jest problemem wielu kobiet. Problemem bardzo uciążliwym i dodatkowo, wstydliwym. Jest to problem, z którym trzeba się zmierzyć, by żyć pełnią życia. Jak sobie z tym poradzić? Oto metoda!

Bóle pleców, niestabilność kręgosłupa, opadanie narządów jamy brzusznej, czy wreszcie nietrzymanie moczu to problemy, z którymi zmaga się nie jedna kobieta. Przyczyną takich problemów są słabe mięśnie miednicy. Jak przeciwdziałać osłabieniu mięśni miednicy?

Co to jest trening BeBo?

Trening dna miednicy BeBo został opracowany by uelastycznić mięśnie miednicy. Mięśnie dna miednicy, jak każdy inny mięsień wymagają pracy. Trening dnia miednicy ma za zadanie uelastycznić te mięśnie.

Trening dnia miednicy BeBo został tak skomponowany, by móc ćwiczyć w pracy, w domu, czy podczas uprawiania sportu. Możliwość ćwiczenia w każdych warunkach, zintegrowanie treningu BeBo z codziennym życiem, jest jego niezaprzeczalną zaletą.

Na czym polega trening miednicy BeBo?

Najprościej mówiąc, trening BeBo jest napinaniem mięśni dna miednicy. Ważne jest, by próby napinania powtarzać w codziennych sytuacjach. Jak to zrobić?

Napięcie dna miednicy polega na „zamknięciu” ujścia ciała i jednoczesnym „podciąganiu” do wnętrza w trakcie wydechu. Wdech to moment, gdy ciało powraca do pierwotnej pozycji i rozluźniają się mięśnie. Wydaje się łatwe? I jest, ale dopiero po kilku treningach. Początkowo koordynacja oddechu z napięciem może być kłopotliwa.

Jak, gdzie, kiedy?

Chcąc uczynić ćwiczenia skuteczniejszymi ćwicz w trakcie kichania, śmiechu, czy kaszlu. Ćwicz na stojąco, na leżąco, czy siedząc. Kiedy? Zawsze. Masz chwilę czasu na przystanku tramwajowym? Trenuj. Nudzisz się w kolejce do kasy? Trenuj. A może masz chwilę przerwy w pracy? Trenuj.

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu dążą do tego byś była świadoma istnienia dna miednicy. Bardzo często nie uświadamiamy sobie części swojego ciała do momentu, gdy nie zaczną nam szwankować. Trening dna miednicy BeBo ma za zadanie rozpoczęcie pracy z mięśniami dna miednicy za nim pojawią się problemy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *