Jak odpowiednio dawkować suchy szampon do włosów?

Szampon do włosów to jeden z podstawowych produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się również suche szampony do włosów. Czy wiesz, jak prawidłowo je dawkować?

Na co dzień z pewnością używasz tradycyjnego szamponu do włosów. Prawdopodobnie masz swoją ulubioną markę i przyzwyczajenia związane z pielęgnacją włosów. Mimo wszystko jednak, w twojej łazience powinien pojawić się suchy szampon do włosów. Dlaczego? Kiedy używać takiego kosmetyku?

Suchy szampon ma ponad… 40 lat!

Kiedy po raz pierwszy usłyszałaś o suchym szamponie? Prawdopodobnie niedawno temu, choć faktycznie ten produkt powstał dawno temu, bo ponad 40 lat temu. Dziś w sklepach możesz znaleźć szeroki wybór szamponów suchych, choć musisz wiedzieć, że nie zawsze tak było. Początkowo produkty te używali głównie profesjonaliści, czyli fryzjerzy. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że suchy szampon do włosów jest kosmetykiem wielofunkcyjnym. Choć jego podstawowa funkcja sprowadza się do usuwania nadmiaru sebum ze skóry włosów, to jednak z powodzeniem można go stosować również jako produkt do stylizacji włosów.

Jeżeli zdecydowałaś się zakupić suchy szampon, to powinnaś go używać przede wszystkim wówczas, gdy chcesz szybko odświeżyć włosy, ale nie możesz pozwolić sobie na ich umycie. W takiej, czyli kryzysowej sytuacji, suchy szampon sprawdza się idealnie. Co więcej, ponieważ produkt ten jest porcjowany do butelek o różnej pojemności, niewielką z powodzeniem możesz zabrać ze sobą, wybierając się w podróż.

Jak stosować suchy szampon?

To, w jaki sposób użyjesz suchego szamponu powinno mieć związek z efektem, jaki chcesz uzyskać. Jeżeli zależy ci na:

  • Oczyszczeniu włosów, to powinnaś zacząć od ich dokładnego rozczesania. W drugiej kolejności nakładasz niewielką ilość suchego szamponu na każde pasmo włosów, zaczynając od nasady. Po zakończeniu tej czynności powinnaś jeszcze wmasować nałożony kosmetyk, a następnie pochylić głowę i dokładnie usunąć szampon z włosów za pomocą szczotki lub grzebienia.

  • Dodaniu objętości włosom, to po opuszczeniu głowy w dół, wystarczy nanieść kosmetyk na wszystkie pasma włosów. Czynność tę powinnaś powtórzyć także po podniesieniu głowy. Nie musisz dodatkowo wyczesywać kosmetyku z włosów, bo wówczas nie uzyskasz efektu, na którym ci zależy.

Jak widzisz, dawkowanie suchego szamponu nie jest trudne, ale nie jest też bardzo łatwe – będziesz potrzebować kilku minut, aby uzyskać zamierzony efekt.

Zanim zakupisz suchy szampon

Odkąd suche szampony stały się popularne, producenci nieustannie je ulepszają, chcąc tym samym sprostać oczekiwaniom klientek. Zanim zakupisz ten kosmetyk, musisz wiedzieć, że dziś są dostępne nie tylko bezbarwne suche szampony. Część z oferowanych produktów pozwala również zamaskować odrosty. Jeżeli chcesz uzyskać właśnie taki efekt, wystarczy, że dokładnie dobierzesz kolor szamponu do odcienia włosów.

Choć suchy szampon pozwala szybko odświeżyć fryzurę lub też nadać włosom objętości, nie możesz zapomnieć, że nie jest to produkt przeznaczony do użytku codziennego. Musisz mieć świadomość, że częste stosowanie tego środka może sprawić, że twoje włosy nie będą w najlepszej kondycji. Z tego względu traktuj ten produkt jako zapasowy, a jeżeli możesz, to zamiast go użyć, umyj włosy zwykłym szamponem.

Brak możliwości komentowania.