Szampon, który wzmacnia nasze włosy

Jaki szampon najlepiej zadba o wzmocnienie naszych włosów? Takie pytanie zadawać sobie można nieustannie, ponieważ oferta na rynku jest niezmiennie wielka, a branża kosmetyczna wciąż się rozwija, wprowadzając wciąż nowe rozwiązania i składniki.

W pierwszej kolejności, kiedyś przynajmniej, gdy pomyślało się o szamponie, głównym założeniem była dbałość o czyste włosy. W miarę postępów kosmetyki, do jego zastosowań doszła funkcja wzmacniająca. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów, a zatem zapobieganie ich łamliwości, utrzymywanie ich w zdrowiu, dbałość o odporność włosów oraz fryzury na działanie czynników zewnętrznych.

Szampon wzmacniający

Szampon jest pierwszym krokiem w kierunku pielęgnacji włosów i dbałości o ich kondycję. Przygotowuje włosy na przyjęcie następnych składników kuracji. Co jeszcze daje szampon wzmacniający? Nie obciąża włosów i chroni przed podrażnieniami. Jeśli już takie wystąpią, dobry szampon pomoże je złagodzić. Szampon wzmacniający zagęszcza włosy i zwiększa ich objętość. Pobudza ich odrastanie, ale też odmładza samą skórę głowy. Dobry szampon odżywia i regeneruje również cebulki włosów, stymulując ukrwienie skóry. W zależności od przeznaczenia zawiera różne substancje, zarówno chemiczne, jak i uzyskiwane w naturalny sposób, które są odpowiedzialne za wzmacniające jego działanie. Są to nie tylko witaminy i minerały, ale różnego rodzaju związki chemiczne, które wiele firm produkujących szampony uzyskuje laboratoryjnie, a następnie patentuje, gwarantując sobie wyłączność na wykorzystanie w szamponach.

Niejednakowe, nie dla wszystkich

Do różnych rodzajów włosów dobrze jest używać typów szamponów wzmacniających o przeznaczonym dla nich działaniu. Do włosów przetłuszczających się na przykład posłuży szampon o właściwościach oczyszczających i hamujących wydzielanie łoju przez skórę głowy. Nie powinien jednak usuwać tłuszczu całkowicie z powierzchni skóry. Skóra nadmiernie wysuszona produkuje jeszcze więcej sebum.

Ważny dla wzmocnienia będzie też dobór szamponu do włosów farbowanych. Dostarczy składników, które uchronią je przed szybka utratą barwy. Dzięki temu fryzura będzie wymagać rzadszych zabiegów koloryzujących, które stosowane często, źle wpływają na kondycję włosów.

Szampon na porost włosów

Na niszczenie naszych włosów wpływ ma wiele czynników. Oprócz niestety wieku lub mniej czy bardziej odpowiednich zabiegów kosmetycznych w grę wchodzi również działanie czynników zewnętrznych. Są to w szczególności wysoka temperatura z urządzeń suszących oraz promienie słoneczne. Dla zapobiegania tej destrukcji należy stosować szampon zawierający elementy wspomagające krążenie krwi w skórze głowy. Wypadanie włosów jest głównie skutkiem osłabienia tego krążenia. Szampon wzmacniający włosy powinien też zawierać substancje regenerujące oraz witaminy z grupy B. Wspomogą one i wzmocnią nasze włosy, narażone na działanie słońca, wiatru, mrozu, morskiej czy basenowej wody itp.

Dziękujemy firmie Farmona za pomoc w realizacji wpisu.

Brak możliwości komentowania.