Różne rodzaje włosów i różne typy szamponów

Czy wiesz, że.. mając suche włosy nie jest powiedziane, że zaraz wszystko może się zmienić i będziesz cieszyć się normalnymi, które nie będą wymagać praktycznie żadnych skomplikowanych zabiegów? Ale jest też inna tendencja. Możesz jednocześnie borykać się z różnymi problemami – na przykład z przetłuszczającymi się włosami, które jeszcze mają łupież.

Dlatego warto w tym miejscu wiedzieć, jak rozgryźć stan i kondycję oraz jakie kosmetyki zastosować. Największy problem mają osoby, które jednocześnie borykają się z różnymi problemami na włosach. Bo jaki stosować szampon, gdy włosy od połowy mają tendencję do przetłuszczania się, a druga część jest.. sucha? Sytuacja bez wyjścia? Ależ skądże!

Włosy z tendencją do przetłuszczania się

Takie włosy są domeną nastolatek oraz osób z problemami hormonalnymi. Zwykle ten stan objawia się od nasady. Włosy po prostu zaczynają się świecić, a następnie widać, że są tłuste. Wymagają one codziennego mycia i odżywiania. Wiele osób zapomina o tym drugim, ponieważ myślą (bardzo błędnie), że to będzie tylko pogłębiać problem. Jednak stosując wyłącznie szampon, szybko nabawimy się kolejnego problemu jakim będą włosy suche od połowy po końcówki. A chyba lepiej uniknąć tego, prawda?

Włosy z łupieżem

Łupież to choroba, którą należy szybko leczyć. Pierwszą metodą jest sięganie po szampon przeciwłupieżowy, który w większości przypadków spokojnie wystarcza. Regularnie stosowanie do pozbycia się problemu – tak zalecają stosowanie takich kosmetyków wiodący producenci. Jednakże nasza rada jest nieco inna. Jeżeli udało się pozbyć problemu, warto stosować szampon przeciwłupieżowy raz, dwa razy w tygodniu, tak zapobiegawczo. Zawsze będzie chronić delikatną skórę głowy, a Ty będziesz mieć pewność, że dolegliwość szybko nie wróci.

Włosy suche

Włosy suche są najłatwiejsze w „leczeniu”. Poza szamponami, stosować można różnego rodzaju serum na włosy, które ma za zadanie odżywienie ich od wewnątrz i przywrócenie naturalnego blasku i kondycji. Jednak tutaj też mamy małą uwagę. W przypadku włosów suchych, należy również zwrócić uwagę na problem łupieżu. Taki stan może szybciej rozwijać się właśnie w suchym środowisku aniżeli przy przetłuszczających się. Dlatego szampon przeciwłupieżowy również powinien znaleźć się w domowej kosmetyczce.