Przegląd dostępnych rodzajów rolet. Który jest najlepszy?

Urządzając mieszkanie nie można zapomnieć o roletach. Obecnie można znaleźć rolety zewnętrzne i wewnętrzne, ale nie da się ukryć, że to te drugie cieszą się większym powodzeniem.

Gdzie zamontować rolety?

Tak naprawdę rolety przydadzą się w każdym pomieszczeniu. Nie chronią jedynie przed ostrym światłem słonecznym, ale też chronią naszą prywatność. Oczywiście mogą też pełnić funkcje dekoracyjną, jednak najczęściej stawia się jednak na ich funkcjonalność choć zwykle dobiera się je kolorem do koloru ścian czy mebli.

Rodzaje rolet

Rolet wewnętrznych jest bardzo wiele. Można je podzielić na przykład pod względem konstrukcji czy funkcji jakie pełnią. Do najbardziej popularnych rolet można zaliczyć rolety zwijane. Są to proste rolety, które zwijają się w rolkę, gdy podnosimy je do góry. Można znaleźć dwa rodzaje rolet zwijanych: wolnowiszące, które są przymocowane tylko u góry okna oraz kasetowe, który mają także przymocowane boki z prowadnicami, które zapewniają, że nawet po uchyleniu okna rolety zostaną na swoim miejscu.

Inne popularne rolety to plisy. Wyglądają one jak harmonika, a składane są od góry do dołu lub na odwrót. Takie rolety są ciekawym rozwiązaniem, gdy mamy okna dachowe albo okna o nietypowym kształcie.

Także rolety dzień i noc cieszą się dużą popularnością. Są one dość charakterystyczne i czasem nazywa się je też zebrami, ponieważ wykonane są z dwóch warstw pasów materiału, między którym są przerwy, aby móc je otwierać i zamykać. Można powiedzieć, że wyglądają podobnie do żaluzji.

Gdzie kupić rolety?

Warto postawić na sprawdzonego sprzedawcę z ogromnym wyborem rolet do każdego pomieszczenia. Bardzo duży wybór rodzajów rolet zapewnia Roletos, ale oprócz samego wyboru między rodzajami czy kolorami dostaniemy także fachową pomoc w dobrze rolet, ponieważ nie zawsze jest to takie proste i oczywiste. Okna trzeba dokładnie i w dobrych miejscach zmierzyć, a dopiero potem można wybrać konkretne rolety pod katem wzoru, koloru czy ich funkcjonalności, która oczywiście jest w tym wypadku najważniejsza.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *