Poranna rutyna pielęgnacyjna kosmetykami profesjonalnymi, czy warto?

Kiedy budzisz się rano, nie masz ochoty na czasochłonną pielęgnację, więc szybka rutyna, która odświeży i oczyści skórę, jest idealna. Aby jednak efekty były widoczne, warto sięgnąć po produkty profesjonalne. Czym różnią się od tych „zwykłych”? Wyjaśniamy: obecne są w nich duże zawartości składników aktywnych, które są odpowiedzialne za większą skuteczność.

Od czego warto zacząć swoją rutynę? W pierwszej kolejności użyj płynu micelarnego bądź toniku. Możesz nie widzieć sensu w oczyszczaniu skóry rano, ale usunie on nagromadzenie się oleju i bakterii nagromadzonych na skórze przez noc. Dodatkowo, oczyszczanie skóry rano zapewni jej świetlistą, gładką i zdrową skórę.

Następnie użyj kremu nawilżającego i / lub serum w zależności od rodzaju skóry, którą posiadasz. W porannej rutynie lekkie tekstury sprawią, że Twoja skóra poczuje się bardziej komfortowo w ciągu dnia i zapewni, że nie będzie tłusta. Jeśli masz skórkę tłustą lub skłonną do trądziku, możesz użyć kremu kontrolującego olej, który zmniejszy połysk, a jeśli masz suchą skórę, możesz użyć serum nawilżającego pod balsamem, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie bez obciążenia. Jeśli nie lubisz uczucia tłustej powłoki na twarzy możesz sięgnąć po wielopoziomowy krem nawilżający – tego typu produkt znajduję się w ofercie Farmony z serii HYDRA QUEST.

IDEAL PROTECT Regenerujący krem barierowy spf50+
IDEAL PROTECT Regenerujący krem barierowy spf50+
HYDRA QUEST wielopoziomowy krem nawilżający
HYDRA QUEST wielopoziomowy krem nawilżający

Wreszcie, najważniejszym krokiem w porannej rutynie jest zastosowanie SPF (na przykład IDEAL PROTECT, Regenerujący krem barierowy spf50+). Po wszystkich innych produktach do pielęgnacji skóry, zastosuj dobrej jakości szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej na całej twarzy i szyi. Pomoże to chronić Twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym słońca oraz zmarszczkami i przebarwieniami w przyszłości. Następnie można nałożyć makijaż i wyjść z domu mając pewność, że Twoja gładka, błyszcząca skóra jest gotowa na cały dzień.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *