Pielęgnacja stóp

Wiosna zawitała razem ze świetną pogodą, chcesz ubrać letnie buty. Niestety, zapomniałaś dbać o stopy zimą.

Ciężkie buty, które nosimy zimą, syntetyczne skarpety i rajstopy przyśpieszają pracę gruczołów potowych. W tych warunkach skóra na stopach staje się sucha i szorstka. Również przy wilgotnych stopach dużo łatwiej o grzybice, a tego żadna z nas nie chce.

Odpowiednia i systematyczna pielęgnacja stóp jest kluczem do ich pięknego i estetycznego wyglądu.

Jeżeli masz problem ze zrogowaciałym naskórkiem najpierw możesz zmiękczyć go mocząc stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Potem używając specjalnej tarki możesz go usunąć. Następnie możesz użyć peelingu w celu wygładzenia stóp. Jeżeli masz problem z bardzo delikatną skórą lepiej użyj kremu złuszczającego lub peelingu cukrowego, który możesz sama przygotować w domu, wystarczy cukier, oliwka i olejek eteryczny.

Odciski, inaczej nagniotki najczęściej pojawiają się kiedy używamy źle dobranego, niewygodnego obuwia. Możesz usunąć go za pomocą profesjonalnych kosmetyków – żele, płyny i plastry, lub w gabinecie kosmetycznym.

Na koniec nie zapomnij zadbać o swoje paznokcie.

Skróć je równo i wyprofiluj używając pilniczka (najlepiej szklanego lub tekturowego). Aby zapobiegać wrastaniu paznokci nie powinno się zaokrąglać boków płytki. Najlepiej też nie nosić butów z wąskimi noskami. Jak już zakończyłaś wszystkie zabiegi możesz teraz pomalować paznokcie odżywką, albo lakierem.

Nie zapomnij regularnie robić peelingi i maseczki, żeby zawsze móc pokazać swoje piękne i zadbane stopy.

Brak możliwości komentowania.