Pielęgnacja dłoni przed ślubem

Własny ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety. Chce ona wówczas wyglądać po prostu zniewalająco, dlatego też przygotowania do zabiegu trwają często przez dłuższy czas. Niektóre zabiegi dobrze jest wykonywać z wyprzedzeniem, aby nie być zaskoczonym kiepskimi efektami.

Specjaliści twierdzą, że dobrze jest spotkać się z kosmetyczką po raz pierwszy około pół roku przed ślubem. Istnieje wówczas możliwość wykonania próbnych zabiegów, które nie tylko dadzą ogląd tego, co podoba się kobiecie, ale również pozwolą na wypróbowanie kosmetyków i ocenę, czy pasują do danej cery oraz nie powodują reakcji alergicznych. Jakie jeszcze zabiegi warto wykonywać?

Twarz pod lupą

Jedną z najistotniejszych części ciała, o które trzeba zadbać przed ślubem, jest rzecz jasna twarz. Zabiegi kosmetyczne na twarz są bardzo rozpowszechnione, ale nie wszystkie warto wybierać w oczekiwaniu na ten wielki dzień. Panie, które mają problem z trądzikiem powinny zacząć stosować zabiegi domowe, które zaleci kosmetyczka, oraz specjalne linie kosmetyków dostosowane do swoich potrzeb. Co więcej, często niezbędne jest oczyszczanie twarzy – to jednak zaleca się wykonywać nie później niż 8 tygodni przed ślubem, bo zazwyczaj cera kiepsko reaguje na taki zabieg, więc nieprawidłowości muszą się jeszcze zagoić. Dobrze jest przyjść natomiast na zabiegi nawilżające, rozświetlające cerę, specjalistyczne peelingi – to wszystko sprawi, że cera będzie wyglądała świeżo i lepiej przyjmie kosmetyki podczas nakładania makijażu ślubnego.

Troska o stopy

Wbrew pozorom stopy są istotne nawet przy zakrytych butach. Oczywiście, gdy mamy odkryte palce stóp, to powinnyśmy dodatkowo zadbać o nałożenie na paznokcie lakieru. Zazwyczaj jednak wystarczy pielęgnacja oparta na usunięciu stwardniałego naskórka i zajęciu się starym odciskami. To sprawi, że kobieta będzie czuła się komfortowo. Nie warto odmawiać sobie masażu stóp – taka pielęgnacja stóp dodatkowo dobrze wpłynie na nastrój.

Dłonie na celowniku

Dłonie – zwłaszcza ta, na którą nałożona zostanie obrączka – są bardzo istotnym elementem ślubnego wizerunku. Istotne jest, aby zadbać o nie właściwie już kilka tygodni przed ślubem. Warto umówić się na próbny manicure, zwłaszcza gdy wybieramy metodę malowania paznokci, której jeszcze nie praktykowałyśmy. Dodatkowo, pielęgnacja dłoni powinna opierać się przede wszystkim na ich nawilżaniu oraz wzmacnianiu płytki paznokcia, dzięki czemu nie trzeba obawiać się złamanych paznokci w dniu ślubu. Zabieg parafinowania sprawi, że skóra będzie świeża, delikatna i piękna.