Masaż tajski czy brazylijski? Który wybrać?

Usługi masażystów są w dzisiejszych czasach dość popularne. Wynika to ze stresu, z jakim zmaga się w pracy i w domu wiele osób każdego dnia. Odpowiednio przeprowadzony masaż pomaga zmniejszyć napięcie i zlikwidować nagromadzenie stresu. Jednymi z bardziej popularnych rozwiązań jest masaż tajski i brazylijski. Który z nich jest jednak obiektywnie lepszy?

Masaż tajski a masaż brazylijski

Pomiędzy tymi dwoma technikami masażu istnieje wiele różnic, choć obie są dość tradycyjne i stosuje się je od pokoleń. Masaż tajski jest jednym z bardziej znanych na całym świecie technik i łączy w sobie elementy masażu, jogi i akupunktury. Podczas całego zabiegu, który powinien trwać 2 godziny, masażysta uciska konkretne partie ciała przy pomocy całych rąk. Połączone jest to z rozciąganiem, celem jak największego rozluźnienia mięśni.

Masaż brazylijski ma nie tylko odprężać, ale również pobudzać spalanie tkanki tłuszczowej i wygładzać skórę. W wielu studiach masażu wykonuje się go z użyciem gorącej, gorzkiej czekolady, która ma wspomagać wydzielanie endorfin. Dzięki jej zastosowaniu skóra jest też lepiej nawilżona i wygładzona. Choć najczęściej spotyka się masaż brazylijski właśnie z użyciem gorącej czekolady, istnieją również inne, mniej popularne wariacje na jego temat.

Który typ masażu wybrać?

Wiele osób decyduje się na zabieg masażu po to, aby odpocząć od codziennego stresu i zmniejszyć napięcie mięśniowe. Tym osobom poleca się właśnie masaż tajski, który pozwala na rozluźnienie i rozciągnięcie ciała, jednocześnie pobudzając układ krwionośny i limfatyczny. Niekiedy wykonuje się tę technikę z użyciem olejków, co ma wspomóc działanie relaksacyjne.

Masaż brazylijski jest zaś polecany dla tych osób, którym zależy nie tyle na relaksie, co na wygładzeniu i ujędrnieniu skóry. Ta technika jest bowiem bardziej wszechstronna, z drugiej strony jednak nie zapewnia tak intensywnego działania relaksacyjnego. Mimo wszystko warto jednak przyjrzeć się obu technikom, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *