Koszty zabiegów kosmetycznych w dzisiejszych czasach

Jeszcze kilka dekad temu wygląd nie był dla nas aż tak ważny jak dziś. Obecnie jednak przykładamy do niego dużą wagę, ponieważ wiemy, że to właśnie od prezencji w dużej mierze zależny jest nasz życiowy sukces i to nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Człowiek borykający się z kompleksami nie może czuć się pewnie, spada jego samoocena a jednocześnie zdolność do nawiązywania jakichkolwiek relacji interpersonalnych.

Na jakie zabiegi decydujemy się jednak najczęściej?

Zacznijmy od tych bezinwazyjnych, które mają na celu jedynie podkreślić atuty naszej urody. Zwykle z takich zabiegów korzystają kobiety, aczkolwiek również wśród mężczyzn można dziś spotkać licznych klientów gabinetów kosmetycznych.

Depilacja

Moda na gładkie ciało utrzymuje się już od kilku lat. Eksperci zaczęli nawet uważać, że już za kilka wieków ewolucja zupełnie pozbędzie się owłosienia ciała, które staje się po prostu zbędne. Jeśli chodzi o depilację w gabinetach kosmetycznych to wyróżniamy kilka najpopularniejszych sposobów:

  • ciepły wosk – metoda bolesna, ale skuteczna. Ciało po zabiegu jest gładkie nawet przez miesiąc

  • zimny wosk – metoda równie skuteczna, choć jeszcze bardziej bolesna. Najczęściej zabiegowi poddaje się nogi

  • pasta cukrowa – metoda w pełni naturalna i bezpieczna nawet dla alergików. Zważywszy na technikę wykonania jest także najmniej bolesna. Efekt, podobnie jak w poprzednich przypadkach utrzymuje się około miesiąca.

Ceny wszystkich trzech zabiegów uzależnione są od partii ciała poddanej depilacji. Niemniej jednak finalna cena rzadko przekracza sto złotych. Istnieje również możliwość przeprowadzenia trwałej depilacji. Jest ona bolesna (jeśli użyty zostanie dobrej jakości laser), zabiegi dla optymalnego efektu trzeba powtarzać kilkukrotnie, a ceny zaczynają się od kilkuset złotych za jeden – nawet przy małych partiach ciała.

Wśród innych bezinwazyjnych i równie popularnych zabiegów znajdą się:

  • mezoterapia igłowa
  • dermabrazja
  • mikrodermabrazja
  • lifting
  • zabiegi odmładzające i przeciwzmarszczkowe.

Cena wszystkich zależna jest od gabinetu kosmetycznego i może sięgać około dwustu złotych za jeden.

Przejdźmy teraz do bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych

Mowa tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju wypełniaczach – botoks, kwas hialuronowy, komórki macierzyste. To właśnie dzięki tym substancjom można zachować piękny, radosny i młodzieńczy wygląd pełen blasku. Dodatkowo warto wspomnieć, że dzięki wypełniaczom bez trudu udaje się także skorygować pewne niedoskonałości i ubytki.

Zabiegi tego typy są kosztowne i nie ulega to żadnym wątpliwościom. Nie można wykonać ich w gabinetach kosmetycznych, ponieważ specjaliści tej dziedziny nie posiadają uprawnień, aby je przeprowadzać – na co zresztą uczulamy. Pułap cenowy, w każdym z tych zabiegów, zaczyna się zwykle od kwoty pięciuset złotych wzwyż. Nie jest to jednak regułą. Warto uważać na zaniżone stawki oferowane przez gabinety medycyny estetycznej, ponieważ mogą one być adekwatne do jakości a ta powinna być jak najwyższa, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Brak możliwości komentowania.