Chcesz skutecznie pozbyć się blizn? Medycyna estetyczna Ci pomoże!

Bez względu na to, w jakim miejscu znajdują się blizny i jaka jest geneza ich powstawania, mogą skutecznie odbierać pewność siebie. W przypadku kobiet często są to blizny po cesarskim cięciu, które odbierają ciału ponętny wygląd i zmniejszają pewność siebie. Nieestetycznie mogą jednak wyglądać wszelkie blizny: po doznanych urazach czy przeprowadzonych zabiegach chirurgicznych. Stanowią problem zwłaszcza wtedy, gdy znajdują się w eksponowanych miejscach, a przy tym są mocno widoczne.

Jak można pozbyć się blizn?

Wiele osób ma nadzieję, że uda im się zniwelować blizny za pomocą na przykład dostępnych w aptekach maści, ale nie można na to liczyć. Zwłaszcza jeśli są one głębokie i mocno widoczne, pomóc może tylko medycyna estetyczna. Do usuwania takich defektów stosuje się nowoczesne urządzenia laserowe, które pozwalają pozbyć się ich w sposób całkowicie bezpieczny, a także w większości przypadków umożliwiają w pełni skuteczne usuwanie blizn i odzyskanie gładkiej, nieskazitelnej skóry.

Jak wygląda leczenie?

Blizny, tak samo jak rozstępy, są dość trudne w leczeniu, ale nowoczesne urządzenia laserowe, jakimi dysponuje między innymi krakowski gabinet ConsensusMed, pozwalają uporać się z nimi nawet po kilku sesjach. Laser uszkadza komórki zniszczonej skóry, stymulując ją do regeneracji i produkcji nowych komórek. Efektem tego jest odnowiona, gładka skóra. W większości przypadków można pozbyć się blizn całkowicie, ale ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju skóry oraz blizny, między innymi jej rozmiarów i głębokości. W przypadku bardzo zaawansowanych blizn uzyskać można efekt znacznego zmniejszenia ich widoczności. Efekt jest oczywiście trwały – blizny nie wracają po zakończeniu leczenia, skóra jest idealnie gładka. Warto też mieć na uwadze fakt, że w ten sposób można pozbyć się defektów w krótkim czasie, podczas gdy wszelkie inne kuracje, polegające na przykład na stosowaniu maści rozjaśniających, trwać muszą wiele miesięcy, a praktycznie w każdym przypadku efekty ich stosowania są niezadowalające.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *