Aloes na trądzik – czy faktycznie pomaga?

Już od wielu lat obserwujemy tendencję do stosowania naturalnych metod leczenia. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się właściwościom soku z aloesu i jego oddziaływaniu na zmiany trądzikowe. Mnóstwo osób zastanawia się czy naprawdę może pomóc uporać się z nieestetycznym problemem i czy jest to bezpieczne. Odpowiadamy!

Aloes to południowoafrykański sukulent, który znajdziemy w składzie licznych komercyjnych produktów kosmetycznych. Ma silne właściwości przeciwzapalne, oczyszczające a także odżywcze. Świetnie radzi sobie z ranami przyspieszając ich gojenie. W składzie chemicznym rośliny znajdują się witaminy z grupy A, C, E, oraz B a także składniki mineralne i aminokwasy. Dzięki stosowaniu aloesu możemy przeprowadzić kompleksowe oczyszczanie organizmu z toksyn, które są odpowiedzialne za pojawianie się między innymi zmian trądzikowych.

W jakich postaciach stosuje się aloes?

Najczęściej znajdziemy go w składzie żeli, które kupujemy w aptekach a także sklepach zielarskich. Równie dobrze możemy jednak sami wyhodować roślinę za darmo korzystając z jej niesamowitych właściwości.

Aloes gotowy do użycia powinien mieć trzy lub cztery lata. Liście dorosłego osobnika odcinamy i pozyskujemy z niej miąższ, który następnie aplikujemy bezpośrednio na skórę.

Oto korzyści jakie możemy osiągnąć:

  • regeneracja i nawilżenie skóry twarzy i ciała
  • redukcja przebarwień oraz blizn stanowiących pozostałość po zmianach trądzikowych
  • niwelacja oparzeń oraz podrażnień.

Aloes nie wyleczy trądziku, ale jego miąższ może z powodzeniem stanowić dodatek do pielęgnacji cery trądzikowej. Znacznie wyższą skuteczność obserwujemy przy stosowaniu miąższu połączonego ze sproszkowaną witaminą C oraz E.

aloe vera

Z aloesu możesz samodzielnie wykonać maseczki pielęgnacyjne

Nie tylko będą one skuteczne, ale przede wszystkim również bezpieczne. Nie wywołają podrażnień ani reakcji alergicznych a zadziałają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie niwelując objawy zmian trądzikowych.

Jak wykonać maseczkę?

Składniki:

  • pół łyżki mleka
  • łyżka cukru
  • miąższ z jednego liścia aloesu.

Przygotowanie:

do mleka dodaj cukier i mieszaj do czasu jego rozpuszczenia. Następnie dodaj również miąższ z aloesu i ponownie wymieszaj. Nałóż na twarz i pozostaw na pięć minut. Po tym czasie spłucz a Twoja skóra od razu nabierze blasku i świeżości.

Czy więc aloes faktycznie pomaga na trądzik?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak, jednak należy stosować go jedynie jako dodatek do procesu leczenia. W przypadku zaawansowanych zmian radzimy konsultację z lekarzem specjalistą.

Brak możliwości komentowania.