zabiegi kosmetyczne na twarz

Zabiegi kosmetyczne, które można przeprowadzić w domu

Posted by

Każdy człowiek lubi czuć się atrakcyjnie, a często jest to połączone z koniecznością odbywania rozmaitych zabiegów kosmetycznych. Niestety kojarzą się nam one z dość kosztowną inwestycją w wizyty w salonie kosmetycznym, a to nieprawda; wiele zabiegów można bezpiecznie i z korzyścią dla wyglądu oraz kondycji skóry czy włosów przeprowadzić w domowym zaciszu.

Mowa oczywiście o zabiegach podstawowych, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy kosmetycznej czy profesjonalnych narzędzi. Aby właściwie zadbać o siebie, musimy zainwestować przede wszystkim w odpowiednie preparaty kosmetyczne, a także znaleźć chwilę wolnego czasu, w którym oddamy się relaksującej pielęgnacji bez konieczności wychodzenia z domu.

zabiegi kosmetyczne na twarz

Oczyszczanie i nawilżenie skóry

Ten zabieg w zasadzie nie tylko możemy przeprowadzić w domu, ale również powinniśmy go wykonywać regularnie. Aby skóra, zwłaszcza twarzy, wyglądała korzystnie, dobrze jest o nią odpowiednio zadbać. W przypadku skóry ciała wystarczy cotygodniowy peeling połączony z kąpielą, a potem intensywnym nawilżeniem ciała i masażem – to sprawi, że skóra nie tylko stanie się świeższa, ale również polepszymy krążenie oraz działanie układu limfatycznego. W przypadku twarzy możemy wykonywać peelingi, ale również rozmaite zabiegi kosmetyczne związane z maseczkami – będą one świetnie wpływać na intensywne oczyszczenie bądź nawilżenie skóry, zależnie od tego, jakie kosmetyki kupimy czy samodzielnie przygotujemy. Takie zabiegi warto wykonywać regularnie, aby dbać o stan skóry i nie doprowadzić do pojawiania się rozmaitych niedoskonałości.

Pedicure i manicure

Również zabiegi na stopy i dłonie możemy bez trudu przeprowadzić w domu. W przypadku dbania o stopy regularnie należy je namaczać, np. w roztworze z solami kąpielowymi, a następnie złuszczać zgromadzony nadmiernie naskórek i nawilżać skórę stóp. Na takich stopach możemy również dokonać dodatkowych zabiegów, np. usuwania skórek czy malowania paznokci. W przypadku dłoni zabiegi mają działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale również ochronne, co jest zwłaszcza istotne w okresie zimy, kiedy zapomina się o tym, jak bardzo delikatna skóra dłoni narażona jest na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zabiegi dobrze jest wykonywać z użyciem parafiny – dziś bez trudu możemy ją zakupić do użytku domowego, a następnie delikatnie podgrzać, aby stworzyć nawilżającą barierę na skórze dłoni. Po takim zabiegu pozostaje nam odsunięcie skórek i doprowadzenie do porządku paznokci. Dłonie możemy też regularnie nacierać olejkami, które nadadzą im gładkości i świetnie je nawilżą.

Więcej na: http://farmonaprofessional.pl/procedury-zabiegowe/zabiegi-na-twarz/