Naturalne kosmetyki

Wybór z natury – polskie kosmetyki

Posted by

Higiena osobista i poprawianie swojego wyglądu to czynności, na które panie poświęcają dziennie duże ilości czasu. Dbanie o urodę wymaga stosowania różnego rodzaju kosmetyków. Na rynku istnieją jednak produkty, które zawierają szkodliwe dla zdrowia i skóry substancje chemiczne. Warto postawić na w pełni naturalne preparaty, które w swoim składzie zawierają jedynie składniki pochodzenia roślinnego, a więc prawdziwego daru natury. Prezentujemy polskie kosmetyki naturalne.

Alchemia Lasu – to mała firma, która zajmuje się produkcją w pełni naturalnych kosmetyków, których skład oparty jest na ziołach zbieranych na terenach górskich. Kosmetyki zawierają ekstrakty roślinne, które wymieszane są olejkami eterycznymi i esencjami kwiatowymi, dzięki czemu działają nie tylko na ciało, ale i spełniają funkcje terapeutyczną, której zadaniem jest odprężenie i poprawa nastroju.

Be Organic – to duża firma, która w swojej ofercie posiada różnego rodzaju produkty, o rozmaitym przeznaczeniu. Firma oferuje m. in.: peeling do ciała, serum pod oczy, kremy do twarzy czy mleczka do demakijażu. Wszystkie produkty są w pełni naturalne i przyczyniają się do wspierania procesów ochronnych, jakie samoczynnie zachodzą w skórze. Firma przygotowała preparaty o specjalnym przeznaczeniu do różnego typu cery.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych.Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych. Obecna oferta Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciałatwarzy i włosów; w ostatnich latach Firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, oferując komplementarny program zabiegów dla każdego typu skóry, oparty na autorskich masażach.

Biolaven – to marka, która głównym produktem swoich kosmetyków uczyniła olejek lawendowy uzupełniony pestkami winogron. W ofercie znajduje się osiem preparatów, które przeznaczone są do higieny ciała.