Twoje włosy po ciąży – przygotuj się na szok

Posted by

Ciąża jest pięknym stanem, o którym marzy wiele kobiet. Gdy już zachodzą, cieszą się piękną cerą, gęstymi i grubymi włosami czy mocnymi paznokciami. Dzieje się tak z powodu szalejących hormonów, a także diety i przyjmowania witamin dla ciężarnych. Nie oszukujmy się, kobiety oczekujące dbają o siebie jak nigdy. Jednak co dzieje się z ciałem po urodzeniu?

Połóg jest przez wiele kobiet przemilczany. Nie należy on bowiem do łatwego okresu. Przez dwa miesiące kobiece ciało stara się powrócić do stanu przed ciążą, dlatego nie tylko waga spada w dół, ale i hormony robią swoje. W tym czasie wszystko może się wydarzyć, problem z ciśnieniem, tarczyca, ale i.. nadmierne wypadanie włosów, pogorszenie się stanu skóry i łamliwe paznokcie. Nie brzmi to zachęcająco, prawda?

Wypadanie włosów

Wszystkie stany są w miarę do opanowania i nie powodują zbyt dużego strachu, za wyjątkiem wypadania włosów. Wyobraźmy sobie sytuację, że przez ostatnie dziewięć miesięcy ciąży włosy praktycznie w ogóle nie wypadały. Jak naturalnie gubimy je, tak w tym czasie, ani jednego! Po urodzeniu, wszystko wraca do normy, dlatego włosy muszą nadrobić „stracony czas”, a i wypadać na bieżąco. Dlatego pierwsze kąpiele powodują tak ekstremalny stan, że wiele kobiet zastanawia się czy wszystko jest ok. Dlatego w tym miejscu możemy polecić ampułki do włosów Radical.

Ampułki do włosów Radical są środkiem, który powoduje zaprzestanie wypadania włosów – tego nadmiernego, który powoduje w nas strach. Można je stosować przy karmieniu piersią, ponieważ składniki są naturalne, ale i nie przechodzą do mleka matki. Zasada stosowania jest bardzo prosta. Po każdym myciu, należy ampułkę do włosów Radical otworzyć i wprowadzić ją na skórę głowy, delikatnie przy aplikacji masować. Nie spłukujemy już jej, ponieważ w ten sposób działa dłużej i ma wyższą skuteczność. Producent zaleca stosowanie ich przez minimum dwa tygodnie, jednak po miesiącu używania, można zauważyć bardzo duże i pozytywne zmiany.

Taka kuracja jest dobrym początkiem do powrotu do formy. Choć połóg nie jest prostym stanem, to można go opanować, nie zapominając o opiece nad dzieckiem. Ampułki do włosów Radical pomogą z wypadaniem włosów, dlatego teraz zajmij się stanem skóry i paznokciami.

Szukasz kosmetyków do włosów? Zobacz tutaj