Tonik vs. woda micelarna – porównanie

Posted by

Woda micelarna wdarła się do polskich łazienek i coraz chętniej kobiety zastępują nią popularne niegdyś toniki i płyny do czyszczenia twarzy. Ale czy rzeczywiście dobrze robią? Czy płyn micelarny zastępuje dostępne do tej pory kosmetyki na rynku? Czy może jednak potrzebuje dodatkowej pomocy? Przyjrzyjmy się temu!

Woda micelarna połączyła właściwości trzech kosmetyków, które do tej pory stosowano oddzielnie. Ma moc oczyszczającą niczym mleczko do twarzy, ale i odświeża jak toniki, które odblokowują pory, a do tego zmywa makijaż i wodoodporne tusze do rzęs, łącząc w sobie właściwości dwufazowego płynu do demakijażu. Można odnieść wrażenie, że woda micelarna to kosmetyk idealny, prawda?

Po części jest to naturalnie prawda. Ten kosmetyk jest zarezerwowany dla tych kobiet, które szanują swój czas i energię. Jednym ruchem mogą osiągnąć ten sam efekt, co poprzez stosowanie trzech różnych kosmetyków. Dodatkowo pozytywnie działa to na naszą kieszeń, ponieważ woda micelarna kosztuje tyle co tonik – tym samym oszczędzamy równowartość trzech innych kosmetyków, które i tak stosowalibyśmy codziennie.

Dodatkowe działanie płynu micelarnego

Płyn micelarny poza właściwościami oczyszczającymi, odświeżającymi i demakijażem, ma również inne, które szybko można docenić! Płyn ten nawilża skórę, przenikając w głąb skóry i docierając do warstw, które do tej pory obejmowały wyłącznie kremy do twarzy. Jak zatem widać, woda micelarna jest znacznie lepszym kosmetykiem od gamy innych, na które do tej pory wydawaliśmy majątek! Teraz kilka etapów oczyszczania skóry, możemy zamknąć tylko w jeden!

Kolejną zaletą kosmetyku jest fakt, że można go stosować do każdego rodzaju skóry. Nie ważne, czy ma się suchą, przetłuszczającą czy mieszaną cerę, płyn jest tak lekki i delikatny, że nie powoduje podrażnień, a przy tym ma neutralne pH. Zaleca się do codziennego stosowania – zarówno rano po przebudzeniu, aby usunąć sebum oraz tłuszcz, który skóra wydzielała przez całą noc, jak i po skończonym dniu, aby pozbyć się makijażu i brudu, który osiadał na cerze.

Woda micelarna powinna znaleźć się w każdej kosmetyczce. Lekki, bardzo skuteczny preparat zaleca się stosować codziennie. Ma delikatne, ale bardzo stanowcze działanie, które szybko zostanie docenione, a poza tym przecież też chodzi o wygodę, prawda?