Sekret na idealny tort odkryty – wystarczą 3 składniki!

Obecnie nie wyobrażamy sobie świętowania bez dobrego tortu. Niezależnie od okazji – czy to urodziny, chrzest, czy ślub – jemy ciasta, zdmuchujemy świeczki. Torty są też doskonałym pomysłem na prezent, bo można je spersonalizować przez wybór smaku czy dodanie stosownego napisu na górę. Coraz więcej ludzi jednak decyduje się na zakup ciasta w supermarkecie. Dlaczego nie jest to najlepszą decyzją? Istnieje kilka powodów.

Idealny tort, czyli jaki?

Tort z naturalnych składników! Takie ciasto jest nie tylko znacznie zdrowsze od tych, które zawierają masę sztucznych aromatów i barwników, ale też smaczniejsze. Wystarczą trzy składniki: żółtko jajka, masło i cukier. Do nich dodaje się różne dodatki w zależności jaki smak ma mieć tort, na przykład kakao, kiedy robimy ciasto czekoladowe. To bardzo prosty przepis, który ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o smak. Sztuczne zagęszczacze czy aromaty bardzo go zmieniają. Nie raz da się wyczuć chemiczny posmak w torcie i to właśnie te substancje go powodują. Nie da się ukryć, że jednak natura smakuje najlepiej!

Dobry tort to zdrowy tort

Oprócz tego, że taki tort z naturalnych składników jest bardzo smaczny, nie da się pominąć tego, że jest on też znacznie zdrowszy od klasycznego ciasta. Wszystkie sztuczne dodatki, które wrzucane są do wypieków w niekontrolowany sposób wpływają na nasze zdrowie! Jak mówi stare przysłowie: jesteś tym, co jesz, a chyba nikt nie chciałby być sztucznym barwnikiem czy aromatem. Jemy torty coraz częściej, a jego prosty skład oznacza nasze dłuższe i zdrowsze życie. Dziwne substancje w jedzeniu są nam zupełnie niepotrzebne i warto z nich rezygnować, kiedy tylko jest taka możliwość.

Podsumowując, tort z naturalnych składników będzie nie tylko zdrowszy, ale też smaczniejszy od takiego, który zawiera sztuczne aromaty i zagęszczacze. W razie wątpliwości warto odwiedzić Pod Baranem, restauracje w Krakowie, w której można spróbować takiego wypieku i przekonać się na własnej skórze jak góruje nad supermarketowymi tortami.

Restauracja Pod Baranem

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *