Peeling kawitacyjny, czyli gładka i promienna cera

Posted by

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Jest to przejście z fazy ciekłej w fazę gazową. Jest to również potoczna nazwa zabiegu wykonywanego w salonach kosmetycznych, mającego na celu oczyszczenie skóry. Peelingi stosowane w domu działają jedynie w warstwie powierzchniowej skóry, peeling kawitacyjny wnika zdecydowanie głębiej, nie jest to jednak zabieg bardzo inwazyjny. Można go stosować praktycznie w każdym wieku, niezależnie od typu skóry.

Jak wygląda zabieg?

W zależności od salonu kosmetycznego, zabieg może trwać nawet do 60 minut. Przed zabiegiem należy przygotować twarz. Oczyścić ją z makijażu oraz sebum wytworzonego przez skórę. Po przygotowaniu naszej skóry, żeby wzmocnić efekt, kosmetyczka może wykonać peeling ziarnisty. Dzięki temu pozbędzie się wierzchniej warstwy martwego naskórka. Kolejną czynnością jest rozprowadzenie na twarzy serum i rozpoczęcie zabiegu. Do wykonania go, kosmetyczka potrzebuje szpatułki wytwarzającej fale ultradźwiękowe. Podczas poruszania nią po powierzchni skóry twarzy możemy odczuwać łaskotanie lub lekkie swędzenie. Jest to efekt wywołany drganiami przenoszonymi na naszą skórę. Najbardziej problematyczną partią twarzy z reguły jest strefa T. Jest to czoło, nos oraz broda. Na tych obszarach należy się szczególnie skupić aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń wnikających głęboko w skórę. Na koniec zabiegu możemy spodziewać się maseczki, która uspokoi skórę. Peeling kawitacyjny to zabieg, który może wywoływać zaczerwienienie nawet przez kolejne 2 dni. Dodatkowo należy pamiętać, że niezbędna jest ochrona skóry przed szkodliwymi promieniami słońca, pomocne będę kosmetyki profesjonalne zawierające filtr SPF 20 lub większy.

Kiedy są szczególne wskazania do wykonania zabiegu?

W przypadku gdy na skórze pojawia się uporczywy trądzik pospolity lub różowawy, kiedy skóra jest zanieczyszczona wągrami i zaskórniakami. Przeprowadzony zabieg pomoże w pozbyciu się niedoskonałości i przywróci skórze gładki, zdrowy wygląd. Wpływa na zmniejszenie ilości wytwarzanego sebum, przez co jest wskazany dla cery tłustej lub mieszanej. Jedną z wielu zalet tego sposobu oczyszczania twarzy jest zmniejszanie się przebarwień skóry wywołanych działaniem słońca.

To ważne!

Pielęgnacja twarzy to nie tylko zabiegi mające na celu jej oczyszczenie. Peeling kawitacyjny może służyć jako świetne przygotowanie skóry do zastosowania innych zabiegów nawilżających i odżywczych. Oczyszczona skóra zdecydowanie lepiej wchłania substancje aktywne mające na celu poprawę jej wyglądu. Należy pamiętać, aby nie wykonywać tego zabiegu w miesiącach silnego nasłonecznienia, nie narażać skóry na dodatkowe podrażnienie promieniami słonecznymi.

Farmona Professional