Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna?

Zarówno medycyna estetyczna jak i chirurgia plastyczna zyskują coraz większą popularność. Na zabiegi poprawiające urodę, zdecydowanie częściej decydują się kobiety.

Medycyna estetyczna w Polsce popularność zdobywa od wielu lat, jednak w dalszym ciągu większość osób mylnie utożsamia ją z chirurgią plastyczną lub kosmetologią. To trzy zupełnie odrębne dziedziny, które poprawiają urodę.

Zakres działań w medycynie estetycznej

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej, mają na celu wykorzystanie zdolności skóry do regeneracji, ingerują w głębsze warstwy skóry pobudzając ją do odnowy.

W ofercie zabiegów pielęgnacyjnych można znaleźć takie, które przede wszystkim odwracają proces starzenia.

Medycyna estetyczna zajmuje się również innymi problemami , dzięki niej można usunąć problem nadpotliwości, wyleczyć schorzenia skóry głowy, czy problemy dermatologiczne, takie jak trądzik.

W gabinetach wykonuje się serię zabiegów dla kobiet, które poprawiają wygląd skóry, zmniejszyć cellulit, rozstępy i blizny. Kobiety mogą również zdecydować się na zabiegi powiększania ust, pośladków, czy liposukcję.

Medycyna estetyczna jest mało inwazyjna, zabiegi dopuszczają jedynie drobne nakłucia lub nacięcia, które nie zmuszają pacjentów do długotrwałego okresu rekonwalescencji i wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny ciesząca się od lat dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, ingerencja w organizm pacjenta jest dużo większa. Dzieli się na rekonstrukcyjną oraz estetyczną.

W ramach chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej wykonuje się operacje u osób z wadami wrodzonymi, jak i uszkodzeniami powstałymi w wyniku wypadku czy przebiegu choroby.

Chirurgia estetyczna ma na celu poprawę wyglądu pacjenta. Do najczęściej wykonywanych zabiegów zalicza się:

  • powiększanie biustu
  • liposukcja
  • operacja nosa
  • korekcja powiek
  • lifting twarzy
  • plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Dzięki poprawie wyglądu, pacjent odzyskuje pewność siebie!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *