kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne, z czego się je produkuje?

Posted by

Kosmetyki pochodzenia naturalnego były z nami od zawsze, jednak nie zawsze doceniamy ich właściwości. A wiele badań potwierdza, że to właśnie one są najskuteczniejsze. Warto więc wiedzieć, które produkty pochodzenia naturalnego świetnie sprawdzają się w przemyśle kosmetycznym.

Termin „kosmetyki naturalne” jest nam coraz bliższy, ponieważ coraz przychylniejszym okiem na takie produkty patrzą firmy farmaceutyczne. Ludzie mają powoli dość dodawanych do wszystkiego składników chemicznych, które konserwują czy mają na celu zastąpienie składnika naturalnego. Nie jest to zdrowie i bezpieczne, dlatego naturalne składniki zaczynają znów wracać do łask – i całe szczęście! W końcu już nasze prababki wiedziały, że to właśnie w kwiatach, roślinach, owocach i drzewach jest to, co niezbędne do zdrowego i długiego życia. Liczne badania potwierdzają, że składniki bogate w mikroelementy, witaminy i minerały – również stosowane do produkcji kosmetyków – dają najlepsze rezultaty bez dodatkowego obciążania organizmu.kosmetyki naturalne

Kwiaty i owoce

Każdy wie, że owoce są źródłem zdrowia – należy je wprowadzić do codziennej diety. Jednak wiele z nich ma w sobie tyle posiadających pozytywne właściwości składników, że są one wykorzystywane również do produkcji kosmetyków. Wyciągi z mango, papai, a nawet pomarańczy możemy znaleźć w kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów. I to nie jest chwyt marketingowy – owoce naprawdę mają znaczny wpływ na wiele czynników związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu. Jak się okazuje, nie da się ich zastąpić przez substancje chemiczne. Podobnie sprawa ma się z kwiatami, które możemy znaleźć w składach wielu kosmetyków. Posiadają wiele pozytywnych właściwości, które są wykorzystywane przez producentów i pojawiają się w składach coraz większej ilości kosmetyków.

Życiodajna moc

Podczas kupowania kosmetyków warto zwrócić jednak uwagę na skład, ponieważ producenci często chwalą się zastosowaniem substancji pochodzenia naturalnego, ale dalej w składzie okazuje się, że produkt ma parabeny i wiele substancji zaczynających się na „E”. Nie możemy wówczas mówić o kosmetykach naturalnych, ponieważ te powinny powstawać od A do Z z faktycznie naturalnych składników. Jak pokazuje wielu mniejszych producentów, jest to jak najbardziej możliwe, a takie szampony do włosów czy kemy do twarzy charakteryzują się dużą skutecznością. Często koszt ich wyprodukowania jest wyższa, co przekłada się na cenę, ale zdecydowanie jest to dobra inwestycja. Warto więc stawiać na życiodajną moc kwiatów, roślin i owoców, które służą do produkcji dobrych kosmetyków.

Producent kosmetyków naturalnych: Farmona.pl