Kilka słów o pielęgnacji dłoni

Posted by

Koniec zimy oznacza koniec z rękawiczkami. Ale jak pomóc naszym dłoniom się zregenerować po tym ciężkim dla nich czasie? Skóra naszych dłoni jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej opieki o której niestety często zapominamy.

Zimą, musisz zadbać głównie o ochronę przed mrozem.

Podczas ujemnych temperatur skóra staje się sucha, szorstka i popękana, dlatego na twojej półce powinny znajdować się kosmetyki ochronne, ale możesz również użyć jakiegokolwiek innego kremu tłustego lub półtłustego. Nie możesz również zapominać o rękawiczkach. Najlepiej wybierać te z jednym palcem, aby twoje palce mogły ogrzewać same siebie. Zaraz po przyjściu do domu nie powinnaś myć rąk w gorącej wodzie. Skóra nie lubi takiej szybkiej zmiany temperatur.

Wiosną, pielęgnacja dłoni polega w dużym stopniu na regeneracji po zimie. Musisz pamiętać, aby dłonie były stale nawilżone, używaj kremów z witaminami A i E oraz jeśli to konieczne, profesjonalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, emulsji lub serum odżywczych. Od czasu do czasu możesz zrobić też peeling i maseczkę nawilżającą lub wymoczyć dłonie w podgrzanej oliwie z oliwek. Twoje dłonie będą gładkie i nawilżone.

Pamiętaj o dłoniach na co dzień

Warto od czasu do czasu, niezależnie od pogody natłuszczać dłonie. Możesz to zrobić oliwą lub kremem glicerynowym. Powinnaś robić też peelingi i maseczki nawilżające lub moczyć dłonie w podgrzanej oliwie z oliwek. Będą gładkie i nawilżone.

Naszym dłoniom szkodzą nie tylko warunki atmosferyczne, ale również środki czyszczące. Nie zapominaj, w czasie sprzątania domu korzystać ze specjalnych rękawiczek lateksowych lub silikonowych. Warto wybierać też takie detergenty, które zawierają w swoim składzie składniki odżywcze.

Na koniec warto wspomnieć, że nic tak nie dopełni wyglądu, ładnej i zadbanej skóry dłoni jak zadbane paznokcie. Pamiętaj żeby nie używać pilnika metalowego.

Więcej porad i kosmetyków znajdziecie na stronie naszego partnera: http://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-dloni/