Jakie konsekwencje grożą kobietom, które są uzależnione od alkoholu?

Posted by

Nadużywanie alkoholu to bardzo poważny problem społeczny, dotykający wiele osób. To silny nałóg, z którego niestety bardzo ciężko wyjść bez żadnej pomocy, zwłaszcza kiedy tkwimy w nim już od wielu lat. Alkoholizm dotyka mężczyzn, ale także kobiety. A problem z alkoholem u kobiet, mimo że rzadziej spotykany, jest obecny w wielu rodzinach.

Czym się różni alkoholizm u kobiet, a u mężczyzn

Problem z uzależnieniem od alkoholu, u kobiet wygląda nieco inaczej niż u mężczyzn. Kobiety zazwyczaj ze swoim problemem nie wychodzą poza ściany swojego mieszkania. Wydaje się to być prawdziwą teorią, gdyż zazwyczaj na ulicach, częstym widokiem są mężczyźni pod wpływem alkoholu niż kobiety. Kobiety z tym problemem zostają w murach swojego domu, co sprawia, że często mało kto z ich otoczenia, tak naprawdę wie, że mają problem z nadużywaniem alkoholu.

Jakie skutki może mieć alkoholizm u kobiet?

Skutki nadużywania alkoholu zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn mogą być wręcz fatalne. Alkohol prowadzi do występowania patologii społecznych. Dzieci z rodzin, gdzie oboje lub jedno z rodziców nadużywają alkoholu, zazwyczaj doświadczają przemocy domowej. Jeżeli to kobieta, czyli matka jest osobą uzależnioną, problem wydaje się o wiele poważniejszy, gdyż w domu zazwyczaj brakuje matczynej troski i opieki nad dziećmi. Dodatkowo alkoholizm u kobiet, może mieć też fatalny wpływa na ich zdrowie, m.in. na płodność i możliwość wydania potomstwa.

Jak można pomóc uzależnionej ?

Bez wątpienia uzależniona osoba wymaga pomocy ze strony najbliższych. Najlepszym rozwiązaniem jest terapia alkoholowa w ośrodku leczenia uzależnień, gdzie specjaliści pomogą kobiecie uporać się z jej problemami. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się prywatny ośrodek tego typu, gdzie mamy pewność, że leczona osoba uzyska pomoc i opiekę na najwyższym poziomie. To nie tylko leczenie za pomocą dostępnych metod współczesnej medycyny, ale przede wszystkim wsparcie psychiczne ze strony personelu w ośrodku i najbliższych, dają największe szanse na wyjście z nałogu.

Terapie TU i TERAZ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 11 =