Jak zwiększyć objętość włosów?

Posted by

Brak objętości, to problemem, z którym zmagają się przede wszystkim właścicielki długich i cienkich włosów. Takie włosy z natury wyglądają na rzadsze i zazwyczaj płasko leżą przy głowie. Oczywiście, jest kilka sposobów, aby włosy zyskały na objętości, jednak będzie wymagało, to większego wysiłku.

Od czego zacząć?

Podstawą jest uniesienie włosów u nasady, w tym wypadku może pomóc suszenie włosów na okrągłej szczotce z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków do stylizacji. Dobre rezultaty przyniesie dyfuzor, czyli suszarka z nakładką z plastikowymi wypustkami unoszącymi włosy podczas suszenia. Jest, to urządzenie, które odbija włosy od głowy, dzięki temu są one dużo bardziej puszyste. Włosy będą sprawiać wrażenie gęstszych również, dzięki wałkom.

Domowe sposoby

Nowością na rynku jest urządzenie Rowenta Volum24 Respectissim – volumizera, który nie tylko ożywia i podnosi włosy, ale także sprawia, że fryzura trzyma się przez cały dzień. Wśród domowych sposobów na zwiększenie objętości włosów można znaleźć płukanki piwne (spłukujemy włosy 1/2 szklanki niefiltrowanego, wygazowanego piwa, pozostawiamy na włosach 20 minut, następnie myjemy szamponem), maseczki z awokado, czy laminowanie żelatyną. Pamiętajmy, że cienkie włosy ze względu na swoją budowę są bardzo delikatne oraz podatne na uszkodzenia i łamanie. W tym wypadku należy unikać szamponów z silikonem i ciężkich produktów do stylizacji. Do rozczesywania najlepiej używać szczotki z naturalnego włosia.