Jak wzmocnić osłabione rzęsy?

Posted by

Wypadnie rzęs powoduje brak właściwej pielęgnacji lub zła dieta uboga w witaminy. Problem dotyczy osób, które zapominają o demakijażu oczu, niedokładnie zmywają tusz, zbyt często używają zalotki. Rzęsy osłabiają również zabiegi przedłużania, alergia, stosowanie niektórych leków, zapalenie powiek oraz niedoczynność tarczycy.

Faza intensywnego wzrostu rzęs jest krótka, bo trwa około 2-3 tygodni. Po tym czasie następuje okres przejściowy, wówczas mieszki włosowe kurczą się, przechodzą w fazę spoczynku i rzęsy zaczynają wypadać. Następnie mieszek włosowy ponownie wraca do fazy intensywnego wzrostu i cały cykl się powtarza. Aby nasze rzęsy były dłuższe i gęstsze musimy, po prostu wydłużyć fazę ich wzrostu. Sposobów na wzmocnienie rzęs jest wiele począwszy od starych metod naszych babć, po nowoczesne kosmetyki w postaci kremów, czy odżywek.

Olej rycynowy

To, jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie rzęs, dzięki niemu nasze rzęsy będą odpowiednio nawilżone, staną się grubsze i ciemniejsze. Ma on właściwości scalające i regenerujące włoski, odbudowuje ich strukturę. Ze względu na rzadką konsystencję olej może spływać, poza tym nie każdy będzie mógł go używać, ponieważ może podrażniać spojówki. Najlepiej stosować go na noc po wykonaniu dokładnego demakijażu – nakładamy go na rzęsy za pomocą oczyszczonej szczoteczki po tuszu, efekty będziemy mogły zauważyć już po pierwszym miesiącu stosowania.

Oprócz oleju rycynowego przyjazny rzęsom będzie także olej arganowy, migdałowy, lniany oraz z awokado, takie produkty dodadzą im giętkości, odżywią je i wzmocnią. Innymi domowymi sposobami jest oliwa z oliwek oraz wazelina, zasady ich nakładania są dokładnie takie same, jak w przypadku oleju rycynowego.

Odżywki do rzęs

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, które mają za zadanie wzmocnić rzęsy, jednak tylko niektóre z nich będą w stanie naprawdę poprawić ich kondycję, dlatego przed zakupem odżywki warto sprawdzać jej skład – składniki chemiczne i hormonalne będą zaburzać naturalny proces wyrastania i wypadania rzęs. Najlepsze efekty osiągniemy używając droższych kosmetyków, które stymulują wzrost rzęs, dobry kosmetyk powinien zawierać ekstrakt z granatu, ekstrakt z ogórka , ekstrakt z pestek dyni, zieloną herbatę oraz witaminy A i B12.

Jeżeli rzęsy są w bardzo złej kondycji najlepiej na jakiś czas zrezygnować z tuszu i zastąpić go odżywką. Nie zapominajmy także o odpowiednim demakijażu, który powinien być delikatny, unikajmy żeli z mocnymi detergentami.

Dobra odżywka do rzęs, to, jednak tylko połowa sukcesu, bo jej skuteczność będzie zależeć od naszej systematyczności. Jeżeli rzęsy są osłabione i wypadają kuracja wzmacniająca z pewnością im pomoże. Natomiast nie warto liczyć na spektakularne efekty w przypadku zdrowych rzęs, z których, po prostu nie jesteśmy zadowolone, ponieważ ich długość oraz gęstość mamy zapisane w genach.