Jak poprawić wygląd włosów, czyli szampon wzmacniający włosy

Posted by

Podstawowym produktem przeznaczonym do pielęgnacji włosów jest szampon. W drogeriach znajdziesz szeroki wybór takich kosmetyków. Jaki szampon wybrać, aby cieszyć się pięknymi, grubymi i lśniącymi włosami?

Producenci kosmetyków doskonale wiedzą, że konsumenci i konsumentki mają zróżnicowane potrzeby. Kierując się nimi, dostarczają na rynek produktów o różnym składzie i działaniu. Świetnym przykładem są szampony. Zadaniem wszystkich tego typu kosmetyków dostępnych na rynku jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry głowy i odświeżenie włosów. Za pomocą takich produktów można jednak osiągnąć więcej efektów – zadbać o włosy farbowane, wzmocnić cienkie lub sprawić, że przetłuszczające się będą wyglądać lepiej przez długi czas.

Zależy ci przede wszystkim na poprawie wyglądu włosów? W takim razie powinnaś sięgnąć po szampon wzmacniający.

Jakie substancje zawierają szampony wzmacniające?

Gęste i mocne włosy to marzenie wielu kobiet. Jeżeli również twoje, przed zakupem szamponu powinnaś dokładnie zapoznać się z etykietą wybranego produktu. Jeżeli chodzi o skład takich środków, to jest on bardzo zróżnicowany – producenci wzbogacają oferowane przez siebie kosmetyki o różne dodatkowe substancje. W ten sposób na rynku znajdziesz szampony zawierające choćby ekstrakty z owoców. Nie brakuje również szamponów wzbogaconych o glukozę z owoców i witaminy (np. B3, B6).

Niektóre dostępne na rynku produkty mają w składzie ceramidy, czyli organiczne związki chemiczne, występujące naturalnie w warstwie rogowej naskórka. Ponieważ należą one do grupy lipidów, mają przede wszystkim chronić skórę głowy i wzmacniać włosy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szampon wzmacniający?

Chcesz, aby twoje włosy były grube i lśniące? W takim razie nie możesz wybrać przypadkowego szamponu wzmacniającego. Poza zwróceniem uwagi na substancje znajdujące się w składzie produktu, równie ważne jest obserwowanie włosów po nałożeniu wybranych szamponów. Idealny środek nie może podrażniać skóry głowy, ale powinien dokładnie ją oczyścić. Włosy powinny być nawilżone i wygładzone, ważne jest również, aby się nie plątały, ale łatwo rozczesywały.

Stosując szampon wzmacniający przez dłuższy czas, powinnaś zaobserwować, że włosy są wzmocnione – grubsze i gęstsze, a po ich rozczesaniu na szczotce zostaje mniej pojedynczych włosów niż dotychczas. Dodatkowo szampon wzmacniający może zwiększać objętość włosów. Niektórzy producenci dodają do składu oferowanych produktów składniki mające właśnie takie działanie.

Różnicę widać od razu?

W sieci znajdziesz wiele stron poświęconych pielęgnacji włosów. Nie brakuje na nich opinii o poszczególnych szamponach wzmacniających włosy. Musisz jednak wiedzieć, że nie powinnaś polegać wyłącznie na nich. Oczywiście możesz się sugerować zamieszczonymi w internecie recenzjami, pamiętaj jednak, że każda kobieta ma inne oczekiwania i potrzeby.

Po zużyciu butelki szamponu wzmacniającego powinnaś zauważyć, czy produkt sprawdził się w twoim przypadku. Testowanie to najlepszy sposób, aby znaleźć taki szampon wzmacniający, który rzeczywiście wzmocni i odżywi twoje włosy. Ponieważ te są twoją wizytówką, nie powinnaś się poddawać, ale poszukiwać produktu, który najlepiej o nie zadba.

Serdecznie chciałabym polecić szampon wzmacniający Radical. Warto zapoznać się z tym produktem.