Druk na płótnie

Jak ożywić pustą ścianę w mieszkaniu?

Posted by

Urządzanie mieszkania to z jednej strony najfajniejsza rzecz w budowaniu własnego miejsca. Z drugiej strony niejednokrotnie spędza nam sen z powiek ponieważ nie zawsze wiemy w jakim stylu chcemy urządzić całe mieszkanie. Z jednej strony chcemy żeby było nowocześnie, z drugiej strony oprócz bieli i marmurów chcemy mieć przytulne miejsce. Jednak to z czym mamy największy problem, to z pustą ścianą, która zostaje w mieszkaniu. Jak sobie z nią poradzić? Poniżej kilka sposobów.

Obraz na płótnie

Wszelkiego rodzaju obrazy od zawsze kojarzą nam się z muzeum lub domem u babci. Zdaniem wielu osób, po prostu obraz na płótnie nie pasuje do nowoczesnego wystroju wnętrz. Z drugiej strony, technologia poszła bardzo do przodu. Można więc pokusić się o nasze własne obraz ze zdjęcia. Tutaj szczególny ukłon w stronę fotografów, którzy chcieliby umieścić swoje wyjątkowe prace na wielkim formacie. Nic więc nie broni nam żeby druk na płótnie był bardziej nowoczesny i zajął miejsce na naszej pustej ścianie.

Tapeta na ścianie

To już nie te czasy, kiedy albo tapetowało się całe pomieszczenie, albo nie robiło się tego wcale. Obecnie tapeta jest doskonałym dodatkiem w nowoczesnych wnętrzach. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem będzie, jeśli mamy jasne ściany, a tapeta będzie wyrazista, a nawet abstrakcyjna. To idealny pomysł nie tylko na aranżację dziecięcego pokoju, ale także sypialni czy… kuchni!

Plakaty i fotografie

Masz kilka plakatów, ale nie chcesz ich przyklejać taśmą, bo boisz się że odpadnie razem z farbą? A może Twoje zdjęcia kurzą się w szufladzie? Zbierz wszystkie swoje rzeczy i kup ramki w odpowiednich rozmiarach. Jeśli postawisz na plakaty to pamiętaj o tym, że taka grafika wymaga stonowanego wnętrza – sprawdzi się tutaj zasada mniej znaczy więcej. Natomiast zbiór fotografii w formie kolażu to świetny pomysł jeśli chodzi o pustą ścianę. Dodadzą one domowego klimatu i ocieplą atmosferę. Przed umieszczeniem zdjęć na ścianie warto na podłodze zrobić próbny kolaż i w ciekawy, ale nie chaotyczny sposób, rozmieścić ramki ze zdjęciami.