Jak oszczędzać na kosmetykach?

Posted by

Wiele osób, szczególnie jest to widoczne w przypadku kobiet, traci co miesiąc spore sumy na kosmetyki. Wiele z nich szybko traci swój termin przydatności do użycia lub też po prostu nie jesteśmy z nich zadowoleni. Każdy poczyniony przez nas zakup powinien być dobrze przemyślany, abyśmy nie marnowali swoich pieniędzy. Nie warto kupować na zapas, ponieważ takie zakupy często źle się kończą. Na rynku wciąż pojawiają się nowości, które chcemy mieć, ponieważ wydaje nam się, że są one lepsze. Przez to stare kosmetyki idą w odstawkę.

Po pierwsze musimy zastanowić się co jest nam niezbędne, a bez jakich kosmetyków możemy się obyć. Nie warto wierzyć reklamom, szczególnie jeżeli chodzi o szampony do włosów czy żele pod prysznic. Te z dolnej półki są tak samo dobre jak te markowe, a niewiele kosztują. Kremy do twarzy nie usuną nam zmarszczek, a jedynie mogą nawilżać i ujędrniać skórę. Zawsze warto porównywać skład i wybrać kosmetyk, który jest tańszy. Można też poczytać recenzję zamieszczone na blogach. Na pewno pomogą nam w dokonaniu dobrego wyboru.

Jeżeli kupimy szampon do włosów czy też żel pod prysznic, którego zapach albo konsystencja nam nie odpowiada to zamiast go wyrzucać możemy wykorzystać go jako płyn do kąpieli. Na różnych portalach znajdziemy też inne zastosowania równych kosmetyków, które nie przypadną nam do gustu. Zastępując jedne drugimi zaoszczędzimy spore sumy pieniędzy.

Niektóre kosmetyki można zrobić samodzielnie w domu. Ze składników spożywczych dostępnych w każdym domu stworzymy odżywczą maseczkę czy peeling do ciała. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które dysponują odpowiednią ilością czasu.

Jeśli kupimy jakiś drogi produkt i wiemy na pewno, że nie będziemy go używać, to w takim wypadku warto go odsprzedać w niżej cenie. Jest wiele darmowych portali ogłoszeniowych, gdzie można znaleźć potencjalnych klientów. Trzeba tylko odpowiednio się zabezpieczyć przed oszustami. Po pierwsze żądajmy wpłaty pieniędzy na konto, albo wysyłajmy paczkę za pobraniem. W ten sposób uda nam się uniknąć niepotrzebnych kłopotów, a tym samym odzyskamy część wydanych pieniędzy.

Kupują markowe perfumy lepiej zawsze decydować się na większe pojemności, ponieważ taki zakup w rzeczywistości jest dużo tańszy. Warto jednak w tym przypadku podkreślić, że musimy być pewni co do zapachu. Taki trik sprawdzi się jedynie w przypadku znanych nam zapachów, które używamy od dłuższego czasu. W przeciwnym wypadku istnieje obawa, że takie perfumy zwyczajnie nam się znudzą, a zakup okaże się nietrafiony. Zamiast zaoszczędzić – stracimy.