Innowacyjna rehabilitacja neurologiczna w OpenMedical – kiedy warto się na nią zdecydować?

Posted by

Pacjenci neurologiczni to szczególne grono pacjentów, wymagających opieki doświadczonego zespołu fizjoterapeutów, neurologopedów i neuropsychologów. Są to osoby u których wystąpiły uszkodzenia w sferze centralnego lub obwodowego układu nerwowego, pozostające pod opieką specjalistów, w takich miejscach jak klinika OpenMedical.

Jakie metody wykorzystuje się w rehabilitacji z pacjentem neurologicznym?

U tego typu pacjentów wykonuje się rehabilitację, terapię manualną, rehabilitację poszczególnych odcinków ciała, jak np. kręgosłup, terapię w wodzie itp. Istotną rolę pełni rehabilitacja neurologiczna, ponieważ, jak wskazują lekarze, tkanka nerwowa posiada możliwość regeneracji. Jest to wciąż niezgłębiony i nieodkryty całkowicie temat, ale uważa się, że poszczególne metody rehabilitacji neurologicznej potrafią przynieść pozytywne efekty.

W pracy z pacjentem neurologicznym wykorzystuje się takie metody, jak:

  • metodę PNF, w przypadku pacjentów z zaburzeniami w zakresie układu kostno-stawowego, mięśniowego i nerwowego. W tym celu wykorzystuje się wzorce ruchowe, które człowiek wykonuje automatycznie, co w praktyce polega na nauce ruchu, dzięki dostarczaniu wzorców do ośrodka mózgu;
  • NDT Bobath, czyli sposób rehabilitacji małych i starszych pacjentów po udarze mózgu i innych urazach mózgowo – czaszkowych. Odbywa się to w trakcie sesji z terapeutą i na co dzień, w czasie pracy opiekunów z dziećmi, mającymi problem m.in. z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia itp.
  • Neurac, czyli rehabilitacja i reedukacja nerwowo – mięśniowa, a także ćwiczenia w podwieszeniu, stabilizujące i wzmacniające mięśnie oraz stawy, treningi funkcjonalne i inne, takie jak np. ćwiczenia korekcyjne.
  • Halliwick (w wodzie) – czyli nauka ruchów z wykorzystaniem wody. Stosowane są w niej techniki wspomagające osoby niepełnosprawne, mające pomóc w wychodzeniu z basenu, zmianach pozycji, bezpiecznym oddychaniu itp. Jest to rehabilitacja posiadająca jednocześnie elementy zabawy i rekreacji w wodzie, odbywająca się w grupach, pod okiem trenera.

Wszystkie te metody dostępne są w klinice OpenMedical, gdzie pracuje grono wykwalifikowanych specjalistów. Zajęcia odbywają się w profesjonalnej i przyjaznej atmosferze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − three =