Długie rzęsy w dwie godziny

Posted by

Przedłużone rzęsy można zobaczyć u coraz większej ilości kobiet. Obecnie sprzedawane tusze potrafią dać efekt sztucznych rzęs, jednak trzeba się czasami „namachać” szczoteczką, by go osiągnąć.

Zabieg przedłużania jest prostszy, a wydłużone w ten sposób rzęsy trzymają się od 2-4 tygodni – nie trzeba codziennie makijażu. Może być to świetny dodatek do permanentnego makijażu – mając permanentny makijaż i takie rzęsy, pozostaje nam tylko wygładzić i zmatowić cerę, nałożyć szminkę i możemy śmiało wyjść z domu.

Pierwsza aplikacja (pierwszy zabieg, bo potem rzęsy trzeba uzupełnić) trwa ok. 2-3 godzin, jeśli stosujemy typowe metody 1:1, 2:1 lub 3:1. Proporcja ta oznacza, ile rzęs doklejamy do pojedynczej rzęsy naturalnej. Może to być nawet do 3 rzęs, wtedy jednak doklejane rzęsy są mniejsze, cieńsze – ale efekt jest zarazem bardzo wyraźny i teatralny. Przeważnie kobiety wybierają metodę 1:1.Uzupełnianie rzęs (które wypadają wraz z naturalnymi) zajmuje od pół do półtorej godziny. Za zabieg płacimy przeważnie od 200 do 600 złotych, w zależności od klasy gabinetu. Samo zagęszczanie (nie przedłużanie) z reguły jest tańsze niż przedłużanie.

Jak należy dbać o takie rzęsy?

Przede wszystkim tusz jest zbędny – owszem, możemy podkreślić nim rzęsy jeszcze bardziej, jeśli zależy nam na dramatycznym efekcie, ale nie jest to na co dzień potrzebne. Tusz stosujemy zwykły (niewodoodporny), a zmywamy go płynami beztłuszczowymi (a więc wszelkie dwufazowe specyfiki odpadają, polecane są za to płyny micelarne). Bezpośrednio po doklejeniu rzęs odradzane są sauna i basen (chyba, że pływać będziemy z głową nad wodą), a także ciężkie ćwiczenia np. na siłowni – pot rozpuszcza świeżo nałożony klej. Polecane jest też codzienne rozczesywanie rzęs specjalną szczoteczką.

Prawidłowo doklejone rzęsy odpadają wraz z naturalnymi, średnio co 2-4 tygodnie, dlatego na ich miejsce zalecane jest doklejenie nowych. Jeśli jednak tego nie zrobimy, też się nic nie stanie. Na miejscu naturalnych rzęs wyrastają nowe, zdrowe rzęsy, które nie miały kontaktu ze sztucznymi.

Nie należy się więc obawiać o to, że zostaniemy bez rzęs lub naturalne będą zniszczone.