Dlaczego warto stosować produkty anti- age?

Posted by

Starzenie to proces, który dosięga każdego bez względu na płeć, status materialny, czy wykonywany zawód. Obniżenie zdolności regeneracyjnych organizmu, a także powolna degradacja jego składników wpływają nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na samopoczucie osoby starzejącej się. Kilka zmarszczek, opadające powieki i inne oznaki nieubłaganego procesu starzenia się mogą doprowadzić do stanów depresyjnych nie jedną kobietę. Rozwój kosmetologi oraz biotechnologi pozwolił jednak na stworzenie kosmetyków opóźniających starzenie, dzięki czemu nie musi być ono najgorszym procesem ludzkiego życia.

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze to główna grupa związków chemicznych znajdujących się w produktach zmniejszających oznaki starzenia. Produkty anti-age najczęściej zawierają w swoim składzie antyoksydacyjnie działające witaminy (A, C, E) oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Substancje te wpływają hamująco na proces wytwarzania wolnych rodników, dzięki czemu skóra oraz inne narządy nie są poddawane ich szkodliwemu działaniu ( są one uznane m.in za czynnik karcinogenny).
Ponadto witamina C stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada razem z włóknami retikulinowymi i sprężystymi za odpowiednie napięcie skóry.
Peptydy, wyciąg z liczi, a także liście jeżyny również wpływają pobudzając na syntezę kolagenu, dzięki czemu pozbawiona blasku i poszarzała skóra staje się bardziej napięta i promienna. Dodatkowe zastosowanie koziego mleka pozwala na dogłębne nawilżenie skóry, które powinno być obowiązkowym elementem każdego procesu pielęgnacyjnego.

Profesjonalna pielęgnacja twarzy to jednak nie tylko prawidłowe oczyszczanie twarzy, ale również dostarczanie jej składników niezbędnych w procesie odnowy. Produkty anti-age, dzięki idealnie dobranym składnikom mogą spełniać obydwie powyżej przedstawione role. Mleczka do demakijażu, płyny micelarne, czy innego typu kosmetyki oczyszczające podobnie jak szeroka gama kremów zawierają substancje przeciwstarzeniowe. Umiarkowana cena tego typu egzemplarzy umożliwia wykorzystanie ich przez każdą kobietę bez względu na zasobność portfela.

Oferta: ANTI AGE Antyglikacyjny zestaw przeciwstarzeniowy