Designerskie kinkiety urozmaiceniem każdego wnętrza

Wiszące na ścianach kinkiety podkreślają klimat Twojego domu. Są też praktyczne – rozświetlają miejsca, w których brakuje światła. Oprócz tego pełnią też funkcję estetyczną. Co ciekawe, aż do czasów wprowadzenia lamp naftowych kinkiety w formie olejowych lamp służyły społeczeństwu jako główne źródło światła.

Kinkiety to oprawy świetlne montowane na ścianach. Dzięki nowoczesnym formom urozmaicą każde wnętrze i sprawią, że będzie ono wyjątkowe. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje lamp naściennych, oferta jest niezwykle bogata i zróżnicowana. Często służą jako lampki nocne lub oświetlają lustro w łazience. Kinkiety wykorzystuje się też do podświetlania obrazów czy mebli. Odpowiednio dobrane kinkiety niezwykle gustownie urozmaicą Twoje wnętrze. Mogą one kierować światło w dół lub w górę. Wybierając otwarty klosz oprawy kinkietowej wnętrze domu będzie bardziej oświetlone. W przypadku klosza zamkniętego we wnętrzu będzie nieco ciemniej. Kinkiety możesz zawiesić w każdym miejscu wnętrza jeśli stwierdzisz, że potrzebne jest tam dodatkowe oświetlenie.

Stwórz klimat

Designerski kinkiet - nowoczesne wykonanieJeśli wnętrze ma mieć bardziej subtelny i romantyczny klimat, najlepiej zdecydować się na oprawę nieprzezroczystą, która daje mniej światła. Kinkiety mają różne formy. Możesz wybrać styl podobny do tego, w którym utrzymany jest żyrandol lub zdecydować się na designerskie kinkiety, które urozmaicą Twoje wnętrze. Oprócz tradycyjnych kinkietów, posiadających jedno lub dwa ramiona wygięte w łuk, do wyboru mamy też nowocześniejsze kinkiety o kształtach figur przestrzennych. W ofercie producentów dostępne są kinkiety w formie sześcianów, kropel wody, japońskiego koła i wielu innych. Kinkiety tworzy się głównie z metalu, a abażury często wykonane są z kolorowego szkła. Taki kinkiet z barwnym abażurem z pewnością urozmaici każde wnętrze.

Spokojny sen

Kinkiety to dobry pomysł na oświetlenie dziecięcego pokoju. Dzięki takiemu nie rzucającemu się w oczy oświetleniu dziecko poczuje się bezpiecznie. Nie musimy się też martwić, że nasza pociecha zrzuci kinkiet. Będzie on usytuowany zbyt wysoko w przeciwieństwie do lampki umieszczonej na stole, którą dziecko mogłoby przewrócić.

Co ważne, przed zakupem kinkietów należy dokładnie przemyśleć, gdzie będą umieszczone – do wybranej lokalizacji trzeba doprowadzić prąd. Zdarzają się kinkiety z przewodem, który można podłączyć do gniazdka elektrycznego. Takie rozwiązanie nie będzie jednak prezentowało się estetycznie we wnętrzu Twojego domu.

Brak możliwości komentowania.