Clear agliner – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe i białe zęby, ale również brak wad zgryzu. Dlatego bardzo popularne są nowoczesne aparaty ortodontyczne w postaci przezroczystych nakładek, które w komfortowy sposób prostują zęby.

Co to jest clear aligner?

Jest to system przezroczystych, prawie niewidocznych nakładek, które w bezinwazyjny i efektywny sposób leczą wiele zaburzeń zgryzu. Nakładki te wykonane są z miękkiej masy, pozbawione elementów metalowych (klamry, zatrzaski), są wygodne, nie utrudniają jedzenia i łatwo dają się wymyć. Dzięki idealnemu dopasowaniu możliwe jest bez skrępowania branie udziału w życiu towarzyskim.

Clear aligner – zalety

System ten może zastąpić stałe i ruchome aparaty ortodontyczne. Nakładki wykonuje się je z biokompatybilnego materiału, co redukuje do minimum alergie i nietolerancję. Przez doskonałe dopasowanie nie utrudniają one mówienia, czy śpiewania. Dzięki temu, że są przezroczyste, są niewidoczne dla innych i dzięki temu nie krępują w kontaktach towarzyskich i spędzaniu wolnego czasu. Ponieważ nie mają elementów metalowych, które normalnie występują w tradycyjnych aparatach ortodontycznych, są wygodne w noszeniu. Można je bezproblemowo wyjąć do jedzenia i picia, szczotkowania zębów, nitkowania przestrzeni międzyzębowych, a także do samego ich wyczyszczenia.

Clear aligner – jak długo trwa leczenie?

Leczenie tą metodą może trwać od 3 miesięcy do 2 lat i składa się z kilku etapów:

  1. Najpierw lekarz przeprowadza dokładne badanie i analizę zgryzu, ocenia, czy możliwe jest zastosowanie metody clear aligner, omawia koszty i czas leczenia. Jest to też doskonała możliwość na zadnie pytań i rozwianie wątpliwości.
  2. Wykonanie specjalnych zdjęć do dokładnej diagnozy, analizy cyfrowej oraz symulacji efektów leczenia. Zostaną pobrane również wyciski szczęki i żuchwy, na podstawie których wykonane zostaną pierwsze nakładki.
  3. Wykonanie pierwszego zestawu trzech nakładek o różnych grubościach.
  4. Noszenie nakładek kolejno, każdej przez okres tygodnia. Co trzy tygodnie planowana jest wizyta kontrolna, podczas której pobierany jest wycisk do wykonania następnego zestawu nakładek.
  5. Faza retencyjna – stabilizująca efekt.

Clear aligner – koszty

System clear aligner jest bardzo efektywny, a przebieg leczenia można regularnie kontrolować i korygować. Dzięki temu, że system ten jest w Polsce bardzo rozpowszechniony, często leczenie tą metodą jest tańsze i trwa krócej, niż przy wykorzystaniu innych aparatów ortodontycznych. Polecamy skorzystać z oferty kliniki OrthoVision w Warszawie!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *