Ciekawe kursy fizjoterapii kobiecej

Współczesny człowiek każdego dnia jest narażony na całą gamę urazów, z których najczęściej nawet nie zdaje sobie sprawy. Są to tak zwane mikrourazy i wbrew pozorom mają one wpływ na jakość życia oraz prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Właśnie dlatego, aby maksymalnie zminimalizować odnoszone straty i usprawniać organizm, powstaje coraz więcej opcji fizjoterapii.

Fizjoterapia – co to takiego?

Wg definicji utworzonej przez Światową Konfederację Fizjoterapii jest to świadczenie usług wobec jednostek lub populacji mające na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie im maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Co więcej jest to proces, nad którym czuwać powinna osoba ściśle do tego przeszkolona.

Współcześnie fizjoterapia z każdym dniem zyskuje coraz to nowe oblicza. Ewoluując, wkracza na obszary, o których być może człowiek zaczął zapominać, lecz są one niezwykle istotne. I chociaż fizjoterapia kojarzy się głównie z szeregiem ćwiczeń przeprowadzanych po poważnych urazach jak złamania, można ją z powodzeniem stosować w różnych aspektach życia. Pamiętać należy, że przeszkolony odpowiednio specjalista doskonale zna zakres ćwiczeń, które należy stosować i takie, jakich lepiej się jednak wystrzegać. Wiedzę zdobywają podczas szkoleń i kursów, a że coraz większą uwagę w ostatnim czasie przykuwają przedstawicielki płci pięknej, powstało też zapotrzebowanie na kursy fizjoterapii kobiecej.

Fizjoterapia kobieca – objawienie czy chwyt reklamowy?

Mimo rosnącej wciąż świadomości ludzi względem dbałości o zdrowie, nadal wiele osób macha ręką na hasła motywujące do ćwiczeń. Nie mniej jednak, coraz więcej kobiet świadomych zmian, jakie w pewnych okresach życia zachodzą w ich organizmie, chce przynajmniej spróbować. O dziwo, w związku z tym pojawia się coraz więcej pozytywnych opinii w temacie kobiecej fizjoterapii.

Aktualnie dużą popularnością cieszy się kurs BeBo® dedykowany kobietom ciężarnym. Dlatego właśnie udział w kursie zalecany jest przede wszystkim zawodowym fizjoterapeutom oraz położnym, ale nie tylko. Chcąc podnieść swoje kwalifikacje na kurs zapisać mogą się również instruktorzy fitness bądź trenerzy personalni. Ponieważ jednak jest to kurs z dziedziny uroginekologii, należy pamiętać o dedykowanej mu grupie osób. Stosowanie ćwiczeń z kursu BeBo® sprawdzi się nie tylko w przypadku ciężarnych, ale też kobiet w okresie połogu, z obniżeniem narządów, ale też tym po zabiegach uroginekologicznych.

Co warto zaznaczyć, ćwiczenia można także wykorzystać do pracy z mężczyznami. To z kolei znacznie bardziej poszerza późniejsze, potencjalne grono odbiorców.

Kurs BeBo®

W ramach zajęć kursant zdobędzie wiedzę z zakresu budowy układu moczowego oraz rozrodczego kobiety, a także najczęstszych ich problemów, sposobu przeprowadzania skutecznego wywiadu z pacjentem, ale także pełną metodykę postępowania w okresie ciąży, połogu oraz przygotowania do porodu. Co więcej, zajęcia obejmują też trening mięśni dna miednicy wraz z praktycznymi ćwiczeniami przy wykorzystaniu przedmiotów rehabilitacyjnych.

Kurs w wymiarze podstawowym składa się z trzech modułów zakończonych egzaminem. Po jego zdaniu, kursant otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania dna miednicy. Można również skorzystać z oferty kursu BeBo® Fizjo, jednak jest to już kurs rozwijający. Oznacza to, że udział w nim wziąć powinny osoby posiadające już pewną dozę wiedzy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *