Ból, którego nie wolno ignorować

Posted by

Ortezy nadgarstka to bardzo skuteczny sprzęt, który znacznie wspomaga rehabilitację, łagodzi ból, a także pomaga zabezpieczyć rękę przed pogłębieniem ewentualnego urazu. Kontuzje nadgarstka wbrew pozorom mogą być bardzo niebezpieczne i nie wolno ich bagatelizować. Jednak często wydaje nam się, że zwichnięcie stawu, czy skręcenie nie jest niczym poważnym i prędzej czy później samo się zagoi. Być może ból rzeczywiście na pewien czas zniknie, ale jest to tylko złudne poradzenie sobie ze sprawą. Po pewnym czasie może się okazać, że w stacjach zwiększonego wysiłku i nadwerężania nadgarstka będziemy odczuwali dokuczliwy ból. Podobne dolegliwości mogą się pojawić w starszym wieku, kiedy reumatyzm będzie przyczyniał się do problemów ze stawami.

Warto podkreślić, że taki niepozorny ból znacznie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Podniesienie kubka z kawą, czy odkręcenie butelki może być dla nas trudnością nie do pokonania. Aby temu zapobiegać, zaleca się stosowanie ortez, które wzmacniają nasze nadgarstki, chronią przed urazami i wspomagają proces rehabilitacji. Jak wskazuje nazwa, orteza jest to rodzaj usztywnionego stabilizatora. Wykonana z przepuszczającej powietrze, elastycznej tkaniny, orteza posiada wzmocnienia w postaci szyn z aluminium. Dopasowują się one idealnie do ręki pacjenta, chronią nadgarstek oraz śródręcze, a jednocześnie nie ograniczając zbytnio możliwości ruchowych.

Ortezy nadgarstka OPPO mają różne rozmiary, tak aby dopasować się do różnych rozmiarów rąk pacjentów. Można je zakupić przez Internet, ale znacznie bezpieczniej jest wybrać się do sklepu ze sprzętem medycznym, czy dobrej apteki, aby przed zakupem po prostu przymierzyć ortezę, sprawdzić czy pasuje i czy dobrze się w niej czujemy. Ortezy nadgarstka stosuje się w przypadku różnego rodzaju kontuzji, zwichnięć, naderwać, zapaleń stawów. Warto jednak wspomnieć, że również osoby jeżdżące na rolkach, czy rowerze stosują ortezy nadgarstka, jako profilaktyczne zabezpieczenie przed powstawaniem kontuzji.

Więcej na temat rehabilitacji przeczytacie tutaj.